Агрономічне відділення Відділення лісового господарства, садово-паркового господарства та консервування Технологічне відділення Економічне відділення

Агрономічне відділення

Відділення лісового господарства, садово-паркового господарства та консервування

Технологічне відділення

Економічне відділення

Я МАЮ ПРАВО ОБИРАТИ!

04 березня 2019 року для студентів Іллінецького коледжу, яким виповнилося 18 років і які вперше прийдуть на виборчі дільниці, було проведено правопросвітницький, інформаційний захід «Я маю право обирати».

DSC 0018

Запрошений на виховний захід головний спеціаліст Іллінецького бюро правової допомоги Масненький Олександр Володимирович надав чіткі роз’яснення студентам стосовно ряду питань:

  • що необхідно вчинити громадянам за відсутності запрошення на вибори;
  • як перевірити себе в Державному реєстрі виборців;
  • в який термін необхідно подати заяву щодо включення до списку виборців;
  • куди слід звертатися громадянам, які змінили місце проживання чи проживають на територіях новоутворених ОТГ.

Також Олександр Володимирович зауважив, що необхідно заздалегідь перевірити свої персональні дані у списку виборців. Він розповів, що для кожного, хто має право голосу, стало можливим дізнатися на сайті Державного реєстру виборців про включення себе до списку виборців та перевірити наявність своїх даних у приміщенні дільничної виборчої комісії.

DSC 0016

Він пояснив, що процедурою зміни місця голосування можуть скористатися не тільки внутрішньо переміщені особи, але й ті виборці, хто живе, працює або вчиться не за місцем прописки, але хоче проголосувати, та покроково пояснив, як це зробити до 25 березня:

1. знайти найближчий до себе відділ ведення Державного реєстру виборців (їх адреси оприлюднені на офіційному сайті Державного реєстру виборців);

2. особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців з паспортом і написати заяву про тимчасову зміну місця голосування;

3. відділ ведення Державного реєстру виборців зобов’язаний тимчасово змінити місце голосування та видати виборче посвідчення. 

Олександр Володимирович наголосив, що перевіряти необхідно кожну букву і цифру у написанні прізвища, імені та по - батькові, року народження та адреси. Так як в день голосування зміни до списку виборців внести буде неможливо, навіть за рішенням суду. І якщо виявиться в день голосування, що особа до списків не включена, проголосувати вона не зможе. 

DSC 0013 1

Студентів проінформували, що вибори – це волевиявлення народу як суверенного, верховного суб’єкта влади та опитування громадської думки. Тому обов’язок кожного у день виборів  взяти участь у голосуванні.

                                                                                      Заступник директора з виховної роботи  Оксана Прокопова.

Top